dusan-jurkovic

Dušan Samo Jurkovič

23. 8. 1868 Turá Lúka
21. 12. 1947 Bratislava
Slovenský architekt, návrhář nábytku a etnograf. Proslavil se jako tvůrce nápaditých a barevných dřevěných budov, výletních cílů i užitkových staveb, vycházejících z lidové architektury. Jeho díla poznáte na první pohled, působí vesele, jsou plná barev a specifických slavistických ornamentů. Kromě mnoha staveb v dnešní České republice vybudoval množství svých děl také na Slovensku a v oblasti Haliče (dne s Polsko).
antonin-tebich

Antonín Tebich

14. 4. 1853 Praha
14. 11. 1935 Teplice nad Bečvou
Tebichovy stavby: rektorát Vysokého učení technického v Brně Antonínská 1/548, Moravská galerie, Pražákův palác, Husova 18/535 autor úprav z konce 19. století, Filharmonie Brno, Komenského náměstí 8/534, spoluautor pozdějších úprav budovy České národní banky v ulici Rooseveltova 18/575, autor projektu budovy. V letech 1901–1915 provozoval objekty lázní v Teplicích nad Bečvou.

Cíl projektu a investiční strategie

Cílem projektu Habitas Bohunice je zastavit chátrání areálu, oživit jej a otevřít dlouhodobě zanedbávanou lokalitu obyvatelům městské části Bohunice.

Víte že:

V Brně opět přibývá studujících a kapacita kolejí dlouhodobě nepostačuje?

V Brně dlouhodobě přibývá studujících. Nyní na místních vysokých školách studuje téměř 65 000 studentů a studentek. Ubytovací kapacita kolejí v celém Brně však činí pouze necelých 16 000 lůžek.

Velká část absolventů a absolventek brněnských univerzit plánuje v Brně zůstat?

Přibližně 15 000 absolventů a absolventek opustí brány brněnských univerzit každý rok. Velká část z nich v Brně zůstává a začíná zde žít svůj pracovní a rodinný život.

V roce 2021 Brněnským školkám chyběla kapacita?

Z údajů elektronických zápisů (zapisdoms.brno.cz a zapisdozs.brno.cz.) vyplývá že Brněnské školky v roce 2021 nabízely 2 865 volných míst, přičemž žádostí o místo ve školce bylo loni v celém Brně 5 210. Základní školy v roce 2021 nabídly 4 640 volných míst, žádostí bylo 4 804.

V Brně je na 1000 obyvatel více aut než ve Vídni?

V Brně meziročně v roce 2021 přibylo 6 246 osobních automobilů. Celkem je v Brně zaregistrováno už 212 727 aut. V průměru tak připadá 556 aut na 1 000 obyvatel. Pro srovnání v Praze to je 689, ale v takové Vídni pouze 374.

V roce 2021 se v Brně postavilo jen 1144 bytů?

V roce 2021 se v Brně postavilo 1 144 bytů, což je nejméně od roku 2014! Nedostatek bytů znamená mimo jiné i jejich rostoucí ceny a nutnost obyvatel vystěhovat se mimo město, což pro většinu z nich znamená zbytečný čas strávený dojížděním za prací, studiem i zábavou a přímo ovlivňuje i neúnosnou dopravní zátěž zejména v denních špičkách ve většině městských částí.

Rezidenční bydlení

334
1/1

Viladům

Navrhovaný viladům je tvořen dvěma bytovými domy na společné podnoži, která je částečně zapuštěna do terénu, přičemž severní část podnože je zcela pod terénem. Velikost objemů je zvolena tak, aby svým měřítkem odpovídala navazujícím skupinám řadových domů. Ve viladomu je celkem 23 bytů různých velikostí. Každá bytová jednotka má balkón, předzahrádku nebo terasu. V podzemním podlaží jsou navržena parkovací stání, sklepní kóje, místnost pro ukládání domovního odpadu, úklidová místnost a místnost pro kola a kočárky.

337
1/1

Bytový dům s mateřskou školkou

Nadstandardní bytový dům atraktivního vzhledu s balkóny a terasami. Z bytů v přízemí je přímý přístup na předzahrádku. Bytový dům je navržen jako atriový. Atrium slouží jako centrální komunikační prostor s přístupy k jednotlivým bytům a jako prostor pro relaxaci obyvatel. V bytovém domě je celkem 22 bytů různých velikostí. Obytné místnosti jsou orientovány na východ a na západ. V západní části přízemí domu, je umístěna mateřská škola o dvou třídách s celkovou kapacitou 40 dětí. V podzemním podlaží jsou parkovací stání, sklepní kóje, místnost pro ukládání domovního odpadu, úklidová místnost, místnost pro kola a kočárky.

Studentské bydlení

Komunitní centrum

Internátní lyceum

Dům zdraví

Doprava

Zeleň, parky a hřiště

O nás

INVESTOR

logo-brode
logo-brode

BRODE Capital SICAV SIF S.C.A. – BRODE B Fund je investiční fond zaměřený na investice do projektů realitního a stavebního developmentu.

Investujeme do služeb, vzdělávání a kvalitního života místní komunity. Naším cílem není maximalizovat zisk výstavbou co největšího počtu malých bytů, ale vybudovat s ohledem na potřeby stávajících obyvatel Bohunic fungující a pro život příjemné místo. Pracujeme v Brně s místními odborníky a respektujeme platnou legislativu. Projekt Habitas je plně v souladu se stávajícím územním plánem a reflektuje i současný návrh nového územního plánu. Na projektu spolupracujeme s brněnskou architektonickou a projekční kanceláří K4.

285-trnka

Josef Trnka

investiční strategie, rozvoj hodnoty
286-lust

Zdeněk Lust

finanční strategie, řízení rizik
287-banyr-1

Radek Banýr

vyhledávání nových příležitostí, marketing
288-janecek

Zdeněk Janeček

projektové řízení, stavební development

HLAVNÍ ARCHITEKT A PROJEKTANT

logo-k4
logo-k4

Společnost K4 a.s. se zabývá komplexní činností
při přípravě, projektování a realizaci staveb.

K4 a.s. se od svého založení v roce 1995 podílela na řadě projektů, ať už projekčně či manažersky. Disponuje jednak řadou zkušených vedoucích pracovníků, tak také mladým dynamickým týmem zaměstnanců. To zaručuje kvalitu i flexibilitu práce ve všech oblastech její činnosti. Hlavní předností K4 a.s. je poskytování široké palety služeb, které se prolínají ve všech fázích stavby od záměru až po kolaudaci. Proto jsme také schopni jako jedni Z mála na trhu poskytnout integrovanou službu CM&D.

Vladimir Pacek (2)

Ing. arch.
Vladimír Pacek

předseda představenstva a hlavní architekt
Pavel Stříteský

Ing. arch.
Pavel Stříteský

hlavní architekt projektu Habitas
petra-oskerova

Ing. arch.
Petra Oškerová

architekt projektu
zbynek-zavrel

Ing. arch.
Zbyněk Zavřel

architekt projektu

Kontaktujte nás

Váš názor nás zajímá

Toto je detailní  detailní text vypisovaný po daným souhlasem.